Zdrowie

Stan naszego zdrowia ma wpływ na wszystkie dziedziny naszego życia prywatnego, zawodowego i społecznego. Od naszego samopoczucia zależy poziom naszej aktywności, wydajności oraz satysfakcji z tego co tworzymy i w czym uczestniczy. Dobry stan zdrowia sprawia że częściej się uśmiechamy, jesteśmy bardziej otwarci na otaczający nas świat oraz ludzi, z którymi się spotykamy. Dlatego główną misją Stowarzyszenia Szanse jest edukacja zdrowotna w myśl znanego przysłowia „w zdrowym ciele zdrowy duch”. 

Każde ciało człowieka posiada zdolność samo leczenia w chwili gdy stworzymy mu  do tego  odpowiednie  warunki. Ponieważ  organizm  składa się z  min. 70% z wody podstawą dobrego stanu zdrowia jest wyrobienie sobie nawyku spożywania dziennie ok. 1,5 litry wody. Nie jest jednak bez różnicy jaką wodę pijemy tzn. powinna ona być możliwie najbardziej zbliżona do parametrów wody znajdującej się w naszej krwi tj. ciepła (w temperaturze 36,6 stopni), niegazowana (nie mineralna  – najlepiej źródlana), zasadowa oraz naładowana jonami ujemnymi (które również występują w powietrzu głównie w lasach). 

Drugim ważnym czynnikiem utrzymania dobrego stanu zdrowia jest regularne oczyszczanie organizmu z  toksyn, bakterii oraz pasożytów za pomocą środków opartych na ziołach i naturalnych składnikach. Zaleca się minimum raz w roku przeprowadzenie jednego oczyszczania. 

Kolejnym ogromnie ważnym czynnikiem skutkującym dobrym zdrowiem jest dieta. Należy wyeliminować z niej na ile to możliwe składniki najbardziej dla organizmu szkodliwe, czyli wszelkiego rodzaju substancje chemiczne w postaci kostek rosołowych, emulgatorów, modyfikowanej żywności –  zwłaszcza pszenicy, zaprzestanie spożywania „kolorowych” napojów typu kubuś, smakuś, coca coli, wody smakowe itp. 

Nie zapominajmy o regularnym ruchu (min 2 razy w tygodniu 1 godzina ćwiczeń) i pozytywnym myśleniu.

Podsumowując dla dobrego naszego samopoczucia, zachowania energii i wigoru niezależnie od wieku potrzeba tylko kilku prostych kroków:

  1. Nawadniać organizm (codziennie),
  2. Oczyszczać (min. raz w roku),
  3. Odżywić i utrzymać poprzez odpowiednią dietę (codziennie),
  4. Wprowadzić ruch fizyczny (min. 2 razy w tygodniu).

Stowarzyszenie Szanse w ramach swojej działalności prowadzi bezpłatne usługi doradcze w zakresie zdrowego stylu życia oraz tego jak odzyskać równowagę w organizmie i pozbyć się stanów chorobowych, szczególnie tych przewlekłych typu migreny, bóle stawów, zaburzenia metabolizmu, jak również tych o wiele poważniejszych. 

 

kontakt mailowy: szanse@gmail.com

lub telefoniczny: 535 888 565